Nieuws

Keats Off 2026: Partuur Auke Boomsma naar 173e PC

Het partuur van Auke Boomsma, Marten Leijenaar en Jelmer Miede heeft zich op de Keats Off verzekerd van deelname aan de 173e PC op 29 juli. In de finale waren zij te sterk voor Wiebe van Wier, Klaas Jan Oosterbaan en Jesse Gredanus: 2-5 en 0-6.

Ook in de finale gingen Auke Boomsma, Marten Leijenaar en Jelmer Miedema voortvarend van start. Ze beslisten het eerste eerst op 6-6 en het tweede op 2-6. Op die manier namen ze meteen een spel afstand van Wiebe van Wier, Klaas Jan Oosterbaan en Jesse Greidanus. Op 0-2 en 6-4 kreeg partuur Wiebe van Wier de kans op aansluiting. Daarvoor hoefden ze uiteindelijk zelf niets te doen, want op die stand miste Auke Boomsma het perk.

De volgende drie eersten gingen echter allemaal op 2-6 naar partuur Auke Boomsma. Het drietal leek op weg naar een comfortabele zege. En dat werd het uiteindelijk ook. De winst voelde als gerechtigheid. Zondag nog kaatsten Boomsma en zijn maten nog een knappe partij tegen het tot nu niet te kloppen partuur van Menno van Zwieten, Rick Minnesma en Tjisse Steenstra.

Ze kwamen zelf met 5-5 en 0-4 voor, maar verloren toch het laatste eerst. Zover was nog geen partuur gekomen tegen Van Zwieten, maar door het verlies in de eerste omloop werd Boomsma ‘veroordeeld’ tot de Keats Off. Daar waren ze de favorieten en dat maakten ze waar. Op 2-5 en 0-6 viel de laatste slag.

Het was een Keats Off die eenzijdiger was dan die van vorig jaar. Toen eindigden alle partijen op 5-5 en 6-6.